Pravidelná várka novinek přímo z vaší kuchyně

0
291

Osvědčeným tipem, jak se vašim zákazníkům připomenout a informovat je aktualitách s nadsázkou až z vaší kuchyně, je formou pravidelného newsletteru.

Rozhodně nemusíte posílat váš newsletter každý týden. Spíše se řiďte pravidlem, že máte – li co říct, řekněte to. Určitě je uměním nezahltit emailové schránky vašich zákazníků a nebo je unudit k smrti. 🙂

Přizpůsobte obsah newsletter své cílové skupině. Nalákejte je ne tematický večer, sezónní nabídku a nebo na jednorázovou slevu. Ať je pro ně přínosné váš newsletter otevřít. Určitě zde platí pravidlo, že kvalita je lepší než kvantita.

Jak posbírat “emailové” kontakty?

Na vašem webu by určitě neměl chybět prolink na registrační formulář s možností vyplnit své kontaktní údaje včetně emailové adresy a se souhlasem o poskytnutí osobních údajů. Kdo vám ale dá své údaje “zadarmo”?

Mimo přidané informační hodnoty vašich newsletterů, můžete vsadit možná na trochu prvoplánovaný, ale stale funkční model slev. Můžete připravit akční nabídku, např., že prvních 100 registrovaných na vašem webu získá 10% slevu na večeři ve vaší restauraci. Pro uplatnění slevy požadujte sdělení emailové adresy a získáte tak dvojité potvrzení správnosti poskytnutých údajů.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ